Priečne sedlo.

Ráno sadám o piatej na vlak z Bratislavy do Žiliny, kde ma už berie kamarát autom. Prídem do Tatranskej Lomnice na parkovisko a tu môže moja cesta začať. V sekunde, ako vystúpim z auta, začne pršať. Parádne načasovanie, lepšie sa to už nemohlo začať.
Potom idem po cykloceste chvíľu hore a napájam sa na zelenú turistickú značku, po ktorej chvíľu kráčam. Následne sa napájam na modrú, chvíľu kráčam a mám takýto výhľad na Malú Svištovku:

Stále idem po modrej, až prídem k Skalnatému plesu, odkiaľ je takýto výhľad:

Na Skalnatej chate si dám kofolu a pokračujem ďalej, tentoraz po červenej. Takto prídem až k Zamkovského chate, kde si znova dám občerstvenie, a kráčam hore po zelenej. Potom prichádzam k Téryho chate, ktorá vyzerá takto:

Od Téryho chaty je to už žltá turistická značka. Je jún a ešte tu občas zostala kopa snehu. Tu môžeš vidieť, kam idem, a aj výhľad na to, čo ma čaká na Priečnom sedle:

Sú tu dve trasy. Po pravej strane je Áčková ferata, po ľavej reťaze a normálna turistická trasa. Idem touto normálnou turistickou trasou. Tu ma môžeš vidieť v akcii pri lezení:

Terén tu už je trochu ťažší, ale ak si fit, dá sa to zvládnuť. Je tu už dosť reťazí a šikmý terén, takže treba s tým počítať. Už sa jedná o náročnejšiu turistiku. Zvládam to a z vrchu mám takýto výhľad:

Potom už len z druhej strany opäť pár reťazí a strmý šikmý terén s občasnými železnými bodákmi v stene, ale zvládam to. Takto po žltej prichádzam až na Zbojnícku chatu, kde dnes spím. Chata vyzerá nejak takto:

Ja tu dnes spím, ale nie v posteli, len na zemi v jedálni. Dá sa tu zarezervovať, postele už boli plné, tak spím tu. Preto som si bral karimatku a spacák, ale bolo tam dnu dosť teplo, takže to bolo fajn. Stretol som tu aj Francúza, ktorý bol deň predtým na Gerlachu. Bol to zaujímavý zážitok spať priamo na chate.

